Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2011-07-21 12:51:51

Modlitwa za wroga

Ile razy wybaczyć? Zawsze wybaczać. Co wybaczyć, a co nie? Wszystko wybaczyć. Boże, czy kiedy nas stwarzałeś, to wiedziałeś, jak trudno będzie nam to przychodzić? 

Ranimy się, tak już jest. Ktoś bardzo wyraźnie źle zarysował się w naszym umyśle, wyrył rany w sercu. Kiedy rany są bardzo świeże, ciężko jest nie myśleć o tym. Łapiemy się na tym, że codziennie wspominamy nasz ból, smutek krąży dookoła wciąż tak samo. Roztrząsamy. Jakby po każdorazowym wspomnieniu złych zdarzeń, miały mniej boleć. Łatwiej jest wybaczyć komuś, kogo się kocha czy kogo się nienawidzi? 

Miłość usprawiedliwia, zapomina, zapatruje się na dobre minione chwile i żyje nadzieją, że tak jeszcze może być. Wytrzymamy, zejdziemy się, szybko i ot tak złączą się nasze ręce i nie tylko. A nienawiść? Nienawiść ma długie pazury. Rozdrapuje i rozjątrza.

Jak bardzo trzeba być silnym i długo pracować nad sobą, żeby pomodlić się za swojego wroga? Odwrócić o trzysta sześćdziesiąt stopni swój stosunek do tej osoby. Myśleć wszystko na odwrót. Zamiast życzyć wszystkiego najgorszego, zacząć życzyć dobrego. Więcej niż życzyć. Modlić się. Przecież Boga nie prosi się o nic nieważnego. Prosi się Boga tak wiele razy o te sprawy najważniejsze. Przemóc się, stanąć samemu przeciwko sobie, własnej złości. Wyzbyć się żalu, pretensji. Złożyć ręce, zamknąć oczy i poprosić o dobro dla swojego wroga. Prosić o osoby, które się kocha, jest milion razy prościej. A jeśli nie widzimy w sobie rezultatów, to może trzeba modlić się więcej?

Kasia Smolińska

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej