Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2011-07-21 10:20:08

Na świeczniku 15(345)

Dokładnie rok temu, co do jednego dnia, nasz Pielgrzym dotarł na Finisterre w Hiszpanii czyli na koniec świata. Jest to zakończenie szlaku św. Jakuba, gdzie pielgrzymi palili kiedyś swoje znoszone ubranie, ale do dzisiaj odwracają muszlę niesioną na piersiach lub plecaku (symbol Camino) wewnętrzną stroną na wierzch. Pielgrzym nad brzegiem oceanu, na skale sprawował Eucharystię, by następnego dnia uczestniczyć w uroczystościach odpustowych w Santiago de Compostella w Jubileuszowym Roku św. Jakuba.

Ostatni materiał z pamiętnika naszego Pielgrzyma nosi tytuł ,,Camino de Santiago - epilog” i dotyczy ostatnich trzech dni jego pobytu na hiszpańskiej ziemi. Jak sam powtarzał wiele razy, szedł sam, ale sam nigdy nie był. Poznał w drodze wielu wspaniałych, oryginalnych, dziwnych i niezwykłych ludzi. Jakie wrażenia pozostaną w pamięci na zawsze? Jaki przebieg miały uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba? Czy więcej było radości z osiągnięcia celu, czy żalu z konieczności pożegnania z pielgrzymim życiem, łaską drogi i wszystkimi, którzy nią podążali w tym samym kierunku? Zapraszamy wszystkich do lektury
(s. 20), a potem na naszą stronę internetową do galerii fotografii.

Drugi artykuł w naszym wakacyjnym cyklu ,,Pięknie i blisko” nosi tytuł ,,Niedziela u Barbary i Bogumiła Niechciców”, a dotyczy dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie. Mała miejscowość, niedaleko stolicy naszej diecezji, kryje bowiem małą perełkę - dworek i park ze skansenem. To niepozorne, ale bardzo ciekawe i klimatyczne miejsce jest idealnym miejscem dla całej rodziny na jednodniową wycieczkę, na przykład rowerową. Dodatkowo na czas wakacyjny Muzeum Marii Dąbrowskiej w Russowie zaprasza na ,,Niedziele u Niechciców”. O co chodzi? Szczegóły na stornach 16 i 17, tymczasem możemy zdradzić tylko tyle, że szczególnie zaciekawi to wszystkich, którzy mają sentyment do filmu czy też serialu telewizyjnego ,,Noce i dnie” oraz jego głównych bohaterów - Bogumiła i Barbary.

Lato w pełni, robi się coraz bardziej gorąco, może nie zawsze słonecznie, ale ciepło. Sezon urlopowy trwa i można sobie pozwolić na nieco swobodniejsze zachowanie i nieco swobodniejszy strój. O tym, jak dbać o więzi narzeczeńskie i małżeńskie, by ten wspaniały czas nie kojarzył się jesienią z bólem spowodowanym choćby zdradą, mówi w wywiadzie Michał Piekara. Ten młody mężczyzna (ma dopiero 26 lat) napisał już cztery książki (w tym dwie z żoną) z konkretnymi radami dla narzeczonych i małżonków, jak rozwiązywać konflikty, jak uczyć się rozmawiać, rozumieć ukochaną czy ukochanego, jak odnawiać i ożywiać więź, jednym słowem, jak stworzyć dobre, kochające i rozwijające się małżeństwo, któremu żadna zdrada nie będzie zagrażać. Kilka przewodnich myśli ze swoich książek prezes fundacji Pełna Chata zdradza także Czytelnikom ,,Opiekuna” na stronach 18 i 19. Gorąco zachęcamy do zagłębienia się w ten trudny, ale jakże aktualny na każdym kroku temat.  

 
Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej