Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2011-07-06 12:27:33

[*]

Dowiedziałam się o tym przypadkowo. Przez Internet. To takie… zawstydzające. Żyjemy w czasach, kiedy o czyjejś śmierci można dowiedzieć się z portalu społecznościowego. Odkąd zobaczyłam komentarz na profilu w owym portalu, jednoznacznie wyrażający żal po śmierci i dodany wirtualny znicz… miałam nadzieję, że to głupi żart. Wariaci w sieci są na porządku dziennym, ale z drugiej strony… czy którykolwiek ze znajomych byłby aż tak durny? 

Niedowierzanie. Nie znałam tego człowieka, ale dobrze znałam jego Syna. Opowiedział mi kilka historii ze swojego życia i rodziny, jak to zazwyczaj wśród bliskich przyjaciół bywa. Obecnie od około roku nie mamy żadnego kontaktu. Nie odzywamy się do siebie i to chyba z najgłupszego powodu – nie wiemy, które ma się pierwsze odezwać. Co tak naprawdę powiedzieć. Jak zacząć.  Jest mi tak strasznie przykro. Z samej świadomości, że odszedł ktoś bliski bliskiej mi osoby. Gdyby nie niepotrzebne nieporozumienia i ingerencje zołzowatych osób trzecich… kto wie? Może mieliśmy szansę poznać się osobiście. Niestety, to się już nie zdarzy. Szkoda, wielka szkoda. Jedyne, co mogę zrobić, to pomodlić się. Mam prawo odwiedzić grób kogoś, kogo nie znałam? Mam prawo płakać? Czy naprawdę obecnie w takiej sytuacji, wypada tylko przekazać kondolencje sms-em, e-mailem czy komentarzem w Internecie? Nietaktem będzie zadzwonić? 

O tym nagłym odejściu dowiedziałam się dwa dni przed Dniem Ojca. Tak wielką ulgę i radość czułam, kiedy wysyłałam życzenia mojemu Tacie. Bo mam komu. I to tradycyjne na koniec „STO LAT” i… Wyślij.

 Kasia Smolińska

jocasia@poczta.fm

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej