Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2011-07-06 11:57:27

Jubileuszowe pielgrzymowanie

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie szczególna. Po pierwsze jest to dwudziesta, jubileuszowa diecezjalna wędrówka do Pani Jasnogórskiej (374. kaliska), po drugie, w Lututowie odbędzie się pielgrzymkowy ślub, dwojga zakochanych, którzy właśnie podczas pielgrzymowania będą chcieli przysięgać sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską przed Bogiem i wobec setek pielgrzymów, po trzecie podążanie do Maryi będzie się odbywało w roku beatyfikacji Jana Pawła II, w duchu jego nauczania, stąd hasło pielgrzymki: ,,Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Ks. Tomasz Kaczmarek (duszpasterz ośrodka ,,Samotnia” na Górze Krzyża) tegoroczny ojciec duchowny będzie starał się je rozwijać i realizować podczas spotkań i konferencji. 

Już można zapisywać się w parafiach kaliskich oraz w tych, z których wychodzić będą grupy promieniste, również wchodzące w skład naszej diecezjalnej pielgrzymki. Pierwsza wyruszy grupa biało-zielona, Jarocińsko-Pleszewska, bo już 6 sierpnia, a po niej inne promieniste. Trzy dni później wyjdą na szlak grupy kaliskie. Organizatorzy pod przewodnictwem ks. Roberta Lewandowskiego, jak co roku zapewniają noclegi, wyżywienie (obiady), węzeł sanitarny i opiekę medyczną.

Nika

X Pielgrzymka Rowerowa

W ramach Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej na Jasną Górę, już po raz dziesiąty pojedziemy jako Promienista Grupa Rowerowa Akcji Katolickiej. Początek w czwartek 11 sierpnia w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu; trasa około 140 km; 13 sierpnia wjazd na Jasną Górę. Powrót indywidualny pociągiem, samochodem lub: JAZDA ROWEROWA – niedziela i poniedziałek po około 90 km i powrót do Kalisza. Przewidujemy również, tak jak w poprzednich latach wyłonienie podgrupy, która uda się w dalszą drogę do Łagiewnik. Już teraz zachęcam do jazd treningowych. Szczegółowy plan będzie podany w następnym numerze.

Pytania i zgłoszenia pod numerem telefonu: 602-634-261. Można się również kontaktować sms-em lub e-mailem: rederi@poczta.fm. Materiały informacyjne można pobrać na stronie: www.akcjakatolicka.kalisz.pl. oraz na blogu:  http://pielgrzymrowerowy.blogspot.com

Ireneusz Reder, organizator

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej