Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2011-06-09 10:58:04

Rodzice  ministrantów

Za nami majowy Dzień Matki, przed nami Dzień Ojca. Warto więc może zastanowić się nad rolą rodziców w ministranckiej posłudze. Niewątpliwie wielu chłopców zostało włączonych do grona ministrantów za namową rodziców. To tato – dawny ministrant, albo mama, której tak bardzo podobał się chłopiec w białej komeżce, pomogli swoim pociechom podjąć decyzję wstąpienia do grona ministrantów.

Bywa też czasami odwrotnie, lęk rodziców związany z obowiązkami, jakie niesie ministrancka posługa, sprawiają, że chłopiec chcący zostać ministrantem, jednak nim nie zostaje. Trzeba więc w tym momencie bardzo mocno podziękować rodzicom ministrantów za ciągłą pomoc w angażowanie synów do posługi w kościele. Ile to razy właśnie mama lub tato budzą syna, by nie spóźnił się na służbę. Ile razy rodzice wołają syna, by zszedł z boiska i poszedł na wyznaczony dyżur w kościele. Ile to wypranych i wyprasowanych komż i alb przez mamę, by ukochany syn wyglądał elegancko przy ołtarzu.  Syn ministrant przy ołtarzu, to efekt wychowania religijnego w domu i pokazywania dzieciom wielkich wartości. Ci synowie posługujący przy ołtarzu to radość nie tylko dla parafii, kapłanów, ale przede wszystkim dla rodziców. To oni najlepiej wiedzą, ile potrzeba wspólnych rozmów, ustaleń, przemyśleń, by służba syna była wielką rodzinną pasją. Do tego wszystkiego dochodzi wspólna rodzinna modlitwa w domu i w kościele. To wszystko owocuje czasami po latach, nie tylko nowymi powołaniami, ale też kształtowaniem charakterów młodych chłopców na całe życie. Niech więc tych odpowiedzialnych za Kościół rodziców nigdy nie zabraknie. Niech to Wasze zaangażowanie w życie parafii daje Wam zawsze wiele wewnętrznej satysfakcji. Oby nigdy nie zabrakło rodziców mających wielką radość z posługi syna przy ołtarzu.

DK

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 15(528) od 15 lipca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacje z wczasorekolekcji w Odolanowie

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej