Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2011-05-27 10:41:11

Wróć do mnie

Zamykam oczy. Wyobrażam sobie, że pokój oświetla takie same światło, jak wtedy. Oglądam się w prawo, w lewo, czy czasem nie stoi obok. Delikatnie i powoli kąciki ust unoszą się, wprawiając nas w zadziwienie. Zaczekaj, proszę. Wróć do mnie. 

Siedzę blisko okna i odruchowo odwracam twarz. Zachód, po kolei coraz więcej świateł żarówek widać w oknach. Coś przebiega tuż obok, hm, to chyba myśl. Wróć do mnie. Mówią, że trzeba żyć dalej, że należy Ciebie porzucić. Całe życie przede mną i tyle się jeszcze zdąży wydarzyć, że zapomnę o Tobie i… kiedyś będę się z tego śmiać. Jednak bez Ciebie nie umiem, a nawet nie mogę. Nie mogę Ciebie nie potrzebować, bo jak jesteś ze mną, to chce mi się wszystko. Wstać o świcie lub wcale nie spać, spacerować ulicami i patrzeć w gwiazdy, tańczyć na balkonie i śpiew przeplatać śmiechem. Twoja obecność wpisała się w mój umysł i mimo, że wcześniej Ciebie nie było, to teraz… teraz wiem, że było bez Ciebie do chrzanu. Więc… brak mi słów. Wróć do mnie. We Włoszech mówi się, że tam, gdzie zamyka się furtka, otwiera się brama. Chciałabym przejść przez tę bramę razem z Tobą. Wróć do mnie. 

Rzeczywistość można zaczarować słowami. Mówię na głos, z westchnieniem, krzyczę, szepczę. Przed zaśnięciem, przy obiedzie, w pracy, wśród tłumu, wciąż proszę Cię jednym zdaniem, bo wierzę w to, że usłyszysz. Czekam na Ciebie. Wróć do mnie. 

Wróć do mnie. Będę to powtarzać aż do skutku, aż nie zobaczę Ciebie obok. Tak bardzo mi zależy, tak. Proszę… obiecuję, że już nigdy nie nazwę Cię istną głupotą, że Cię nie chcę, że przynosisz mi same problemy i przez Ciebie się wstydzę. Wróć do mnie. Powiem jeszcze milion razy, aż nie wrócisz.

Proszę… Nadziejo.

Kasia Smolińska
jocasia@poczta.fm

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej