Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2011-05-13 12:13:55

POZNAJCIE  LOLKA  WOJTYŁĘ! (5)

Najlepszy przyjaciel Lolka

Lolek był nie tylko sportowcem, ale i ministrantem. Jego katecheta ks. Figlewicz zapytał kiedyś przyszłego papieża czy nie zechciałby służyć mu do pierwszej Mszy porannej. Lolek się zgodził. Mieszkał obok kościoła, więc nie musiał nawet jakoś specjalnie wcześniej wstawać, by zdążyć na tę pierwszą Mszę. Właściwie to wstawał w ostatniej chwili, szybko się ubierał i biegł na złamanie karku. Pewnego dnia jednak trochę zaspał i kiedy wbiegł do zakrystii odkrył, że ksiądz rozpoczął bez niego. Lolkowi było trochę wstyd. Trochę się bał, że ksiądz go zruga. Jednak katecheta nie zwrócił mu nawet uwagi. Toteż Lolek pomyślał, że tym razem mu się upiekło. Jednak gdy wrócił do domu okazało się, że spóźnienie chłopca zauważył ojciec. - Nie jesteś dobrym ministrantem synku – powiedział pan Wojtyła. - Ale ksiądz Figlewicz uważa, że jestem! – bronił się zdziwiony Lolek. - Gdybyś był dobrym ministrantem nie byłbyś taki roztrzepany. I nie robiłbyś wszystkiego na ostatnią chwilę – wyjaśnił swój punkt widzenia tata. Chłopiec chciał się wytłumaczyć, jednak ojciec mu nie pozwolił. Uśmiechnął się tylko i rzucił tajemniczo: mam na to sposób Lolku. Pan Wojtyła wyciągnął nie wiadomo skąd mały modlitewnik i podał synowi. - Tutaj jest modlitwa do Ducha Świętego – powiedział. – Odmawiaj ją od dziś codziennie. Ta modlitwa ma niezwykłą moc, bo Duch Święty ma niezwykłą moc. Jeśli będziesz prosił Go o pomoc, zobaczysz co się zacznie dziać. Będziesz zorganizowany, będziesz lepiej się uczył. Kiedy będziesz smutny Duch Święty Cię pocieszy. Kiedy będziesz musiał podjąć trudną decyzję – On Ci pomoże. Kiedy stanie się twoim najlepszym Przyjacielem, zobaczysz niezwykłe rzeczy synku. Bo ten Przyjaciel nigdy cię nie zawiedzie. 

Lolek tamtego dnia zaczął modlić się do Ducha Świętego i modlił się codziennie. Nawet wtedy, gdy już był bardzo schorowanym papieżem. Duch Święty stał się jego najlepszym Przyjacielem na całe życie. waszym też może. Trzeba tylko zacząć się do Niego modlić. Codziennie. Jak Lolek.

 
Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 12(525) od 3 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
o tym, dlaczego litania ma 33 wezwania i akurat takie, a nie inne?

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej